Piękne i praktyczne kuchnie to nasza specjalność
Opublikowano Przez Kuchnia Twoich Marzeń
Jak odświeżyć starą kuchnię

Wiele osób wychodzi z założenia, że by odświeżyć jakieś pomieszczenie, trzeba je po prostu wyremontować. Jest to jednak zdecydowanie błędne myślenie. Gruntowny remont jest potrzebny wtedy, gdy odpada tynk ze ścian, meble są już poobdzierane, a podłoga skrzypi w każdym możliwym miejscu. By doprowadzić kuchnię do takiego stanu, potrzeba wielu lat. Jeśli się ją jednak cyklicznie odświeża, nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji. Zawsze będzie ona ładna, schludna i przede wszystkim nowoczesna.

Odświeżanie – ile może nas kosztować?

Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić odświeżenie kuchni za 1000 złotych? Wiele osób może pomyśleć, że to jest wręcz niemożliwe. Tymczasem tysiąc złotych jest w stanie wystarczyć, byśmy zupełnie zmienili obraz naszej kuchni. Na początek warto zacząć od odświeżenia ścian i w tym celu należy nabyć farbę. Pędzle i wałki zazwyczaj mamy w posiadaniu, możemy je również od kogoś pożyczyć. Jeśli nie musimy wydawać niepotrzebnie pieniędzy, nie róbmy tego. Przydadzą nam się bowiem na wiele innych rzeczy, które można zrobić w kuchni. Przeciętny koszt puszki dobrej farby to około 80 złotych. Zazwyczaj kupno dwóch puszek kolorowej farby i jednej białej na sufit w zupełności wystarcza. Całkowity koszt to 240 złotych za farbę, a ściany wyglądają jak nowe.

Kolejny krok do odświeżenia kuchni, to zabawa z meblami. Nie trzeba ich wymieniać, by wyglądały lepiej. W gruncie rzeczy można po prostu pomalować fronty. Około 160 złotych – tyle może wystarczyć na zakup dobrej farby do drewna. Dziś bardzo modny jest kolor biały i wiele osób decyduje się na to, by właśnie w takiej kolorystyce mieć meble. Czy można mieć to za 160 złotych? Jak najbardziej tak! Kolejną rzeczą mogącą zupełnie odmienić wygląd mebli, są uchwyty. Po czasie niestety zaczynają się ścierać, mocno się brudzą. Nie wyglądają już tak dobrze, jak na samym początku. Za 100 złotych możemy mieć 4 piękne uchwyty, stylizowane na różne style. Przy większej ilości mebli 10 uchwytów kosztuje 200 złotych.

Gdy ściany i meble są już odświeżone, można zabrać się za dodatki. Podsumowując dotychczasowe wydatki, 600 złotych zostało już zagospodarowane. Zostało natomiast 400, czyli nadal naprawdę spora suma. By nieco odświeżyć kuchenny stół, wystarczy zazwyczaj kupić nowe maty. To koszt około 60 złotych, jeśli chcemy naprawdę porządne. W tanim sklepie można zakupić również wazon, który może stać na stole. To koszt około 10 złotych. Warto pamiętać również o poduszkach na krzesła, jeśli nie są one tapicerowane. Zazwyczaj stół jest na cztery osoby, dlatego też koszt takich poduszek to około 80 złotych, czyli 20 złotych za jedną.

Oczywiście kuchnia to nie tylko meble i ściany. Warto zainwestować również w jakieś ładne firanki, które czasem można zakupić za jedyne 50 złotych, szczególnie przez internet. Z całego budżetu pozostaje wówczas 200 złotych na akcesoria kuchenne. Wymiana starej miski na nową, kupno nowego durszlaka i kilku kubków. Ozdobne puszki do przechowywania, deska do krojenia. Te rzeczy można kupić w wielu tanich sklepach za grosze. Jak widać, za 1000 złotych można zmienić swoją kuchnię nie do poznania.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =

Skontaktuj się z nami!